poniedziałek, 14 marca 2016

PRĘŻNA DZIAŁALNOŚC STUDENKIEGO KOŁA KRYMINALISTYKÓW UŁ W LUTYM I MARCU!


Studenckie Koło Kryminalistyków Uniwersytetu Łódzkiego, jest jednym z najprężniej działających kół naukowych na Wydziale Prawa i Administracji, a nawet na całym Uniwersytecie Łódzkim. Każdego roku SKK UŁ prowadzi dziesiątki warsztatów z cyklu „Spotkania w Paragrafie” dla Gimnazjów i Liceów, program „ I ty możesz zostać Sherlockiem Holmesem” w ramach programu Uniwersytet Łódzki dla Dzieci, ponadto wiele wyjść m.in. do sądów i zakładów karnych, jak również spotkania ze specjalistami. 

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń ostatniego miesiąca było spotkanie z  Komisarzem Doktorem Adamem Grajewskim, którego temat brzmiał „Poszukiwanie zakopanych zwłok, zastosowanie doświadczeń archeologii w kryminalistyce”. Na wykład, który odbył się 25 lutego o godzinie 13:00 w Sali 3.653 Wydziału Prawa i Administracji UŁ przybyło tak wiele osób, że „spóźnialscy” nie znaleźli już żadnych miejsc siedzących. Temat był o tyle ciekawy, że przedstawiał kryminalistykę jako naukę interdyscyplinarną, czerpiącą z wielu różnych dziedzin nauki. Spotkanie z Komisarzem Grajewskim było niezwykle pouczające, nie mówiąc już, że przyciągnęło studentów z innych miast, jak choćby z Warszawy. 

Już niecały tydzień później, 1 marca, członkinie Studenckiego Koła Kryminalistyków, Joanna Frątczak i Dominika Frydrych opowiadały uczniom Publicznego Liceum Ogólnokształcącego  w Łodzi na temat medycyny sądowej i grafologii. Pytaniom nie było końca. Uczniowie, pomimo bardzo rygorystycznym ramom czasowym, byli zachwyceni tematami kryminalistyki i jej najnowszych osiągnięć. Roksana Małek – przewodnicząca SKK UŁ, aby ubarwić zajęcia pokazała licealistom zawartość osławionej walizy kryminalistycznej, co wprawiło wszystkich w niemały zachwyt.


Mieliśmy okazję pokazać się również poza uczelnią. Bartłomiej Błaszczyk, członek Studenckiego Koła Kryminalistyków, reprezentował Koło na dniach otwartych Uniwersytetu Medycznego, które odbyły się w środę, 9 marca. Stoisko Studenckiego Koła Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego, cieszyło się jak zawsze ogromnym zainteresowaniem i potrzeba było nie lada wysiłku, aby każdej osobie zainteresowanej przekazać interesujące ją informację i wręczyć odbitkę linii papilarnych, co stanowi nieodłączną tradycję pokazową Koła. W ten oto sposób pragnę przedstawić wszystkim intensywną działalność Koła i zapewnić że to tylko jedne z niewielu w tym roku akademickim wydarzeń, prowadzonych przez Studenckie Koło Kryminalistyków Uniwersytetu Łódzkiego. 

1 komentarz:

 1. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%!

  OdpowiedzUsuń