środa, 17 lutego 2016

PROMOCJA ERASMUSA NA WPiA

Trudno jest znaleźć uczestnika wymiany studenckiej, takiej jak Erasmus+, który nie przyznałaby, że wyjazd na wymianę do wielka życiowa przygoda. Studiowanie przez kilka miesięcy za granicą to bowiem nie tylko możliwość pogłębienia swojej wiedzy naukowej, ale także bezcenne doświadczenie i niepowtarzalna okazja do obcowania z inną kulturą i zwyczajami. Niestety, wśród wielu studentów nadal rodzą się obawy związane z uczestnictwem w wymianach, które często okazują się zupełnie niesłuszne.
Aby te obawy rozwiać i zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie, członkowie organizacji Erasmus Student Network sekcji Uniwersytetu Łódzkiego 11 stycznia 2016 r. przygotowali akcję promującą międzynarodowe wymiany studenckie ze szczególnym uwzględnieniem Erasmus+. Akcja trwała od godz. 9.00 do 13.00.
W czasie promocji przewidziano wiele atrakcji. Studenci mogli uzyskać użyteczne informacje o krajach objętych wymianą Erasmus+ od swoich kolegów, którzy wcześniej uczestniczyli w takim wyjeździe, wygrać atrakcyjne nagrody w grach i zabawach, czy też „wywróżyć” sobie cel swojego Erasmusa. Gdy zaś chodzi o gry i zabawy, to studenci WPiA mieli z czego wybierać: jeśli dobrali się w niewielkie drużyny, mogli zgrać w Tabu – grę, w której jeden z członków drużyny opisuje innym słowo nie używając wyrazów zakazanych (np. opis słowa „Podróż” bez użycia wyrazów „walizka”, „wyjazd”, „kraj”, „zagranica”, „wakacje”). Jeśli jednak woleli indywidualne zmagania, to do wyboru był quiz, lub zgadywanka „Jaki to kraj?”. Pierwsza opcja zakładała najpierw wybór poziomu trudności pytania, a następnie losowania jednego z puli – im trudniejsze było pytanie, tym cenniejszą nagrodę można było wygrać. Zgadywanka z kolei polegała na tym, że uczestnik oglądał zdjęcie i musiał odgadnąć, w jakim kraju Europy zostało zrobione. Jeśli poradził sobie bez podpowiedzi, wygrywał bardziej wartościową nagrodę. Drobniejsza nagroda czekała na tych, którzy rozwiązali zagadkę z małą podpowiedzią.
Przez cały czas trwania akcji wyświetlana była prezentacja zawierająca mnóstwo ciekawostek o krajach objętych programem Erasmus+. Dzięki niej studenci mogli dowiedzieć się, że Erasmusi w Luksemburgu za niewielką opłatą mogą po całym kraju podróżować bez ograniczeń, a ci, którzy jako swój cel wyjazdu obrali Francję, muszą przygotować się na to, że śniadania tam jada się wyłączenie na słodko :) Oprócz tego, organizatorzy promocji zachęcali kandydatów do wyjazdu na Erasmusa do opisania swoich obaw związanych z pobytem za granicą i następnie udowadniali im, że tak naprawdę nie ma się czego bać :)
Wreszcie, na zakończenie wydarzenia członkowie ESN UŁ przygotowali występ taneczny – flash mob do piosenki Choco Choco Latte. Ten porywający układ w wykonaniu studentów wywołał spore zainteresowanie wśród obecnych na wydziale studentów i tchnął w nich dużą dawkę energii.
Jesteśmy przekonani, że akcja promocyjna przybliżyła studentom naszego wydziału ideę programu Erasmus+ i sprawiła, że wielu z nich zdecyduje się przeżyć tę niesamowitą przygodę. Zwłaszcza, że po ukończeniu studiów taka okazja już się nie przytrafi.
Tekst: ESN UŁ

1 komentarz:

 1. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%!

  OdpowiedzUsuń