czwartek, 21 stycznia 2016

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH

W dniach 15-17 stycznia 2016 odbyły się w Hucisku koło Katowic Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. Uniwersytet Łódzki wystawił jak co roku 8-osobową ekipę złożoną z samych członków Prawniczego Koła Szachowego (Rafał Kowalczyk, Miłosz Zwarycz, Natalia Ostalska, Nina Radzyńska, Tomasz Mirowski, Łukasz Stasiak, Adam Kędrzyński i Michał Przybysz), a jednocześnie sekcji szachowej AZS. Kapitanem drużyny był Rafał Kowalczyk, który zresztą zrobił fenomenalny wynik zajmując 14. miejsce w turnieju indywidualnym z wynikiem 6.5/9 pkt. Warto odnotować, że wyprzedził on nawet arcymistrza Dariusza Świercza, który obecnie jest drugim zawodnikiem w Polsce i 83-cim na świecie, a w bezpośredniej partii zremisował z innym arcymistrzem i polskim olimpijczykiem, Kamilem Dragunem. 


Z kolei w turnieju drużynowym ekipa UŁ, mimo pechowego losowania przeciwników, dzielnie walczyła z silniejszymi od siebie teamami, raz nawet trafiając na czołowe szachownice, z których była transmisja na żywo on-line. Spośród łódzkich zespołów zajęliśmy środkową, drugą lokatę, pomiędzy Uniwersytetem Medycznym, a Politechniką Łódzką. Warto jednak zaznaczyć, iż w bezpośrednim, a zarazem pasjonującym i pełnym napięcia starciu pokonaliśmy najlepszą na łódzkim terenie ekipę "medyków" 3.5-2.5. W spotkaniu tym doszło do wielu ciekawych rewanżów za partie z niedawnego ATS-u organizowanego wspólnie przez nasze Koło i AZS. Wieczorami nasza ekipa miała okazję do szalonych zabaw w komfortowym ośrodku i integracji oraz merytorycznych rozmów o szachach z samą elitą polskich szachistów, tak więc wszyscy wrócili nie tylko znacznie bogatsi w szachowe doświadczenia, lecz również zrelaksowani i w dobrych humorach. 


1 komentarz:

 1. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%!

  OdpowiedzUsuń