poniedziałek, 7 grudnia 2015

WIZYTA NA WPiA | RADA ADWOKACKA MIASTA KIJÓW

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale przedstawicieli Rady Adwokackiej miasta Kijowa. 

W ramach coraz bardziej intensywnej współpracy z Naczelną Radą Adwokacką i Okręgową Radą Adwokacką w Łodzi goście z Ukrainy przyjechali do Łodzi na 9 dni (29/11-07/12). 

Trzeciego dnia swojego pobytu (czwartek 3/12) delegacja została oprowadzona po naszym Wydziale. Kluczowym punktem w poznawaniu polskiego systemu sprawiedliwości było zapoznanie się ze strukturą i organizacją jednostek kształcących przyszłych prawników – wybór WPiA jako przykładowej uczelni był zatem oczywisty. Oprócz unikalnego kształtu budynku, bliskiego każdemu prawnikowi, gościom została przedstawiona struktura WPiA oraz kluczowe punkty Wydziału (Klinka Prawa, Sala Sądowa). Po zapoznaniu się  z uczelnią przedstawiciele ukraińskiej Rady Adwokackiej udali się na spotkanie z dr Izabelą Skomerską-Muchowską, rysując tym jednocześnie perspektywę dalszej współpracy.

 Głównym celem wizyty w Polsce był udział w III Polsko-Ukraińskim Szkoleniu Adwokatów, odbywającym się w Instytucie Europejskim w Łodzi 4 grudnia 2015 roku. Oprócz próby znalezienia rozwiązań prawnych mających pomóc w rozwiązaniu problemu uchodźstwa w Europie, będącej jednocześnie tematem przewodnim seminarium, goście mieli możliwość zapoznania się z podstawami i zasadami funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu adwokackiego. W trakcie swojego pobytu, prócz wizyty na WPiA, przedstawiciele kijowskiej Rady Adwokackiej gościli także między innymi w Ministerstwie Sprawiedliwości, czy Sądzie Okręgowym w Łodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz