poniedziałek, 7 grudnia 2015

ŁÓDZKI PIĘCIOBÓJ PRAWNICZY

19 listopada 2015 roku w Sali Rady Wydziału odbył się uroczysty finał wręczenia nagród finalistom IV edycji konkursu „Łódzki Pięciobój Prawniczy” organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź

Konkurs ten składa się z pięciu etapów: testu z wiedzy, wszczynania procesu, mowy sądowej, glosy oraz sporządzenia wyroku. W IV edycji można było zmierzyć się z dwiema gałęziami prawa: cywilną i karną. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne oraz wydziałowe upominki. Ponadto, pierwsze miejsce w kategorii cywilnej otrzymało puchar imienia prof. Adama Szpunara, a w kategorii karnej - puchar im. Jana Waszczyńskiego.

Zwyciężczynią kategorii cywilnej została pani Ewelina Biała, II miejsce zajęła pani Magdalena Marszałek a III pan Dawid Tomaszewski.

W kategorii karnej pierwsze miejsce zdobyła pani Justyna Kośka, II miejsce pan Daniel Knaga a III miejsce pan Mateusz Matuszak.