piątek, 11 grudnia 2015

AKADEMICKI TURNIEJ SZACHOWY | VII EDYCJA JUŻ ZA NAMI

6 grudnia na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w Sali Rady Wydziału odbyła się już siódma edycja Akademickiego Turnieju Szachowego pod patronatem JM prof. zw. dr hab. Włodzimierza Nykiela i Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Agnieszki Liszewskiej. 

W zawodach udział wzięło 39 zawodników, większość z nich jednak była półprofesjonalistami i poziom sportowy tegorocznej imprezy był naprawdę wysoki, znacznie wyższy niż w poprzednim roku.
Zwycięzcą, podobnie jak rok i dwa lata temu, został Rafał Kowalczyk, prawdopodobnie najlepszy młody gracz w województwie. Uzyskał świetny wynik 8.5/9 pkt. - pół punktu zabrała mu jedynie najlepsza z kobiet, będąca w genialnej formie, była wicemistrzyni Polski w szachach do lat 10, Natalia Ostalska, która zresztą zajęła trzecie miejsce z wynikiem 7/9pkt. Tę dwójkę rozdzielił tylko Miłosz Zwarycz z imponującym rezultatem 7.5/9 pkt. 

 
Wśród pracowników naukowych brylował jak zwykle prof. zw. dr hab. Piotr Cap, choć niedaleko za nim uplasował się regularny uczestnik naszego Koła, dr Maciej Malaczewski, dzięki uprzejmości którego w tym roku graliśmy w niezwykle komfortowych warunkach. 

 
Turniej miał charakter zarówno międzywydziałowy, jak i międzynarodowy - gościliśmy zawodników z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Armenii i Mongolii.  
Profesjonalną obsługę zdjęciową zapewnił nam patron medialny, Radio Żak.

Tekst: Koło Szachowe Prawnicze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz