czwartek, 5 listopada 2015

HUMAN RIGHTS VS. NATIONAL SECURITY: SHOULD FREEDOM BE RESTRICTED TO SAFEGUARD FREEDOM?

Instytut Prawa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Kolońskiego jest gospodarzem tegorocznej edycji Międzynarodowego Seminarium Studenckiego. Inicjatywa Międzynarodowych Seminariów Studenckich rozpoczęła się w 2004 roku w ramach współpracy dwustronnej Uniwersytetu Kolońskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestniczące kraje na zmianę organizują rokrocznie kolejne seminaria. Przez ponad 10 lat, wydarzenie to zyskało zarówno na znaczeniu jak i na zasięgu terytorialnym. W skład konsorcjum wchodzi obecnie 7 uczelni: Uniwersytet Łódzki (Polska), Uniwersytet w Kolonii (Niemcy), Uniwersytet Wileński (Litwa), Narodowy Uniwersytet Badawczy: Wyższa Szkoła Ekonomii w Moskwie (Rosja), Uniwersytet w Peczu (Węgry), Uniwersytet Łotwy (Łotwa), Uniwersytet Dar es Salaam (Tanzania). To już XII spotkanie.

W tym roku organizowane jest w dniach 3-7 listopada 2015 przez Uniwersytet w Kolonii, przy współpracy wszystkich uczestniczących uczelni. Temat „Human Rights vs. National Security. Should Freedom be restricted to Safeguard Freedom” będzie omawiany podczas 30 wystąpień. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego reprezentowany będzie przez delegację pod opieką dr Izabeli Skomerskiej-Muchowskiej.

                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz