poniedziałek, 8 czerwca 2015

ROK SUKCESÓW WPIA UŁ MOOT COURT TEAMS

 Mijający rok akademicki upłynął pod znakiem sukcesów naszych studentów w prestiżowych konkursach prawa międzynarodowego. Trzy WPiA UŁ Moot Court Teams przygotowywały się w ramach zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez dr Joannę Połatyńską, dra Marka Wasińskiego i mgr Annę Głogowską-Balcerzak z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych.


Zimą zespół w składzie Anna Grabarczyk, Katarzyna Grabarczyk, Aleksandra Kasprowicz i Natalia Sałata zwyciężył w rundzie krajowej The European Human Rights Moot Court Competition.

Podobny sukces osiągnęła wiosną drużyna w składzie: Bartłomiej Bednarowicz, Maciej Nowak, Mateusz Podhalicz, Rafał Sokół oraz Patrycja Woźniak - awansując do rozgrywanej w Waszyngtonie rundy światowej The Philip C. Jessup International Moot Court Ccompetition.

Wreszcie w czerwcu: Bartłomiej Gerałt, Michał Kowalski i Patrycja Woźniak z powodzeniem występowali w europejskim finale The Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition. Dwaj pierwsi zostali uznani za najlepszych mówców finału.Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznych edycjach konkursów!

Strona internetowa moot court'ów na WPiA UŁ: https://ulmootcourts.wordpress.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz