poniedziałek, 18 maja 2015

WAMPIRY NA WPiA UŁ

Wampiriada po raz 26. rusza na łódzkie uczelnie! 

Już dziś 18. maja, rozpoczyna się już po raz 26! Wampiriada-akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa. Inauguracja projektu będzie miała miejsce na naszym Wydziale Prawa i Administracji. Akcja rozpoczyna się już o 10:00, a Wampir będzie z Wami tego dnia do 16:00 (lub do ostatniej kropli krwi ;)). Wampiriada pierwszy raz w Łodzi została zorganizowana jesienią 2002 roku. Od samego początku była to akcja cykliczna, która dzieliła się na dwie edycje w ciągu roku akademickiego – wiosnę oraz jesień. 

Wampiriada organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi obejmuje swym zasięgiem trzy uczelnie publiczne, tj. Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a także Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności. Projekt ten jednak nie mógłby być realizowany bez wsparcia wolontariuszy działających w organizacji. To ich zaangażowanie pozwala dotrzeć do studentów i zaszczepić w nich potrzebę niesienia pomocy innym. 

Wolontariusze to studenci, którzy poświęcają swój czas, aby szerzyć ideę honorowego krwiodawstwa. Na przestrzeni lat Wampiriada w Łodzi nieustannie się rozwija m.in. poprzez organizację akcji na kolejnych wydziałach, dotarcie do coraz większej rzeszy społeczności akademickiej oraz prowadzenie stron informacyjno – promocyjnych na portalach społecznościowych, przez co grono przyjaciół Wampira stale się powiększa. Wampiriada jest to projekt organizowany przez studentów dla studentów i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń akademickich. 

 Już od 20 edycji to właśnie na Wydziale Prawa i Administracji rozpoczyna się podróż Wampira po łódzkich uczelniach. W tej edycji Wampiriada będzie obecna na trzynastu wydziałach uczelni wyższych. Oprócz akcji krwiodawstwa możemy także zostać dawcą szpiku oddając maleńką ilość krwi. 

W trakcie 23.edycji został pobity rekord, aż 132 dawców szpiku oddało krew, a zarejestrowało się 151 osób. Pamiętajmy, to nic nie boli, a oddając krew możemy uratować czyjeś życie. Jak będzie teraz? Czy przyjaciele Wampira są już gotowi?

Wampir się budzi 18.maja! Czekamy na Was! Przyjaciele Wampira.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz