poniedziałek, 4 maja 2015

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRAWO I MEDYCYNA ZA NAMI

18 kwietnia 2015 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Prawo i Medycyna organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź oraz Uczelnianą Radę Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Konferencja ta jest cyklicznym projektem ELSA Łódź odbywającym się już po raz czwarty. Poprzednie edycje Konferencji, zarówno odbywające się na poziomie lokalnym, jak i zeszłoroczna, która otrzymała status ogólnopolskiej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

W tym roku poruszone zostały kwestie prawa do samostanowienia pacjenta, usług w zakresie ochrony zdrowia, aspektów prawnych i etycznych klauzuli sumienia i uporczywej terapii. Konferencja pokazała w jak dużym stopniu te dwie dziedziny nauki są ze sobą powiązane. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem oraz otrzymało same pochlebne opinie. 

Projekt organizowany jest w ramach programu wiodącego ELSA Poland, jakim jest program „Prawo i Medycyna”. Dzięki jego zeszłorocznej odsłonie Konferencja została wyróżniona w konkursie „Studencki Projekt Roku” w kategorii „Nauka i Technika”, a organizator konkursu – Grupa PZU – został Partnerem Głównym tegorocznej edycji. Przy organizacji konferencji wspiera nas również Okręgowa Izba Radców Prawnych, Partner ELSA Łódź. 

Konferencja została objęta patronatami honorowymi Prezydenta Miasta Łodzi, Wojewody Łódzkiego, Rzecznika Praw Pacjenta, Naczelnej Rady Adwokackiej, Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Izby Komorniczej w Łodzi, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Patronami medialnymi Konferencji byli: TVP Łódź, Radio Parada, Młodzi w Łodzi, Medycyna Praktyczna, e-prawnik.pl oraz beztogi.pl.

Relacja fotograficzna z tego wydarzenia: https://drive.google.com/folderview

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz