środa, 29 kwietnia 2015

II OGÓLNPOLSKI KONGRES NAUKOWY ENERGII I PRAWA ENERGERYCZNEGO W POZNANIUW poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się II Ogólnopolski Kongres Naukowy Energii i Prawa Energetycznego, w którym udział wzięli studenci naszego Wydziału Marcin Kraśniewski i Piotr Madej. Nasi studenci zaprezentowali osiągnięcia oraz najbliższe plany działań Naukowego Koła Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ.

II Ogólnopolski Kongres Kół Naukowych Energetyki i Prawa Energetycznego był inicjatywą Koła Naukowego Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (zaprzyjaźniona organizacja studencka, współpracująca z Naukowym Kołem Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ). Kongres był okazją do podzielenia się doświadczeniami zdobytymi podczas prac w kołach naukowych. Studenci naszego Wydziału podczas spotkania przedstawili historię, strukturę NKPEiISI, a także osiągniecia naukowe i pomysły na następny rok akademicki. W czasie Kongresu przedstawiciele kół naukowych zajmujących się energią i prawem energetycznym podjęli decyzję o utworzeniu ogólnopolskiej platformy informacyjnej, która ułatwi współprace.

Kongres towarzyszy organizowanemu przez ELSA Poznań konkursowi Prawo z Energią. Był to ogólnopolski konkurs skierowany do studentów i doktorantów, obejmujący zakresem tematycznym prawo energetyczne, szeroko pojętą energetykę i politykę energetyczną. W jury konkursu zasiadali wybitni teoretycy i praktycy zajmujący się tymi dziedzinami m. in. prof. Krystian Ziemski, prof. Krzysztof Pająk, dr Piotr Lissoń, adw. Agata Jaskólska.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz