środa, 18 lutego 2015

II MIEJSCE W RANKINGU MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI
Po raz siódmy Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Miło nam poinformować, że udało nam się obronić drugie miejsce. Jest to sukces nas wszystkich: oczywiście na pierwszym miejscu absolwentów, którzy przez cały czas trwania studiów walczyli o jak najlepsze wyniki, ale także wykładowców, którzy od lat dokładają wszelkich starań, by poziom nauczania na naszej uczelni zapewniał jak najlepszy start przyszłym prawnikom. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

Analizy wyników po egzaminach wstępnych Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje od 2008 roku. W tym roku w zestawieniu uwzględniona zostały również wyniki egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą. W 2014 roku zainteresowanych zdawaniem na aplikację bezpośrednio po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ było 179 osób:
  • aplikacja adwokacka - 72 osoby 
  • aplikacja radcowska - 83 osoby 
  • aplikacja notarialna – 14 osób 
  • aplikacja komornicza – 10 osób 
W komisji egzaminacyjnej ds. aplikacji adwokackiej z siedzibą w Łodzi do egzaminu przystąpiło 95 absolwentów naszego Wydziału, egzamin zdało 71,6%. W komisji łódzkiej komisji egzaminacyjnej ds. aplikacji radcowskiej egzamin pisało 164 naszych absolwentów, zdało 82 %.

Pełna analiza wyników egzaminów wstępnych znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. [kliknij tutaj]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz