wtorek, 14 października 2014

SPOTKANIA W PARAGRAFIE 2014/2015 – ZACZYNAMY!


W ubiegłym tygodniu członkowie Studenckiego Koła Kryminalistyków poprowadzili pierwsze w tym roku akademickim zajęcia dla szkół. W czwartek odwiedzili nas uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego, w piątek natomiast gościliśmy uczniów z III LO w Piotrkowie Trybunalskim.


Jak zawsze rozpoczęliśmy od najważniejszego – informacji czym różni się kryminalistyka od kryminologii oraz…..że kryminalistyk to nie to samo co kryminalista, co nie dla wszystkich jest takie oczywiste!!! :)

Zajęcia bardzo wciągnęły uczniów, studenci z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadali o różnych rodzajach śladów oraz metodach ich ujawniania i zabezpieczania, daktyloskopii, cheiloskopii, profilowaniu kryminalnym, a także błędach występujących w amerykańskich serialach z serii CSI.Jeżeli wy również chcecie dowiedzieć się czegoś na temat identyfikacji na bazie czerwieni wargowej, tworzenia profilu psychologicznego nieznanego sprawcy przestępstwa, sposobach zabezpieczania śladów i obejrzeć zawartość walizki kryminalistycznej zapraszamy na zajęcia. Szczegóły akcji oraz pełna oferta zajęć dostępna jest na stronie: http://www.wpia.uni.lodz.pl/strefa-kandydata/spotkania-w-paragrafieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz