poniedziałek, 26 maja 2014

NAGRODA NAUKOWA FUNDACJI UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO DLA DOKTORANTA WPiA UŁ!

fot. Centrum Promocji UŁ

W trakcie 69. uroczystego posiedzenia Senatu UŁ, które odbyło się w miniony piątek (23 maja), jednym z wyróżnionych - Nagrodą Naukową Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego 2014 za szczególne osiągnięcia naukowe w latach 2012-2013 - został doktorant w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych WPiA UŁ Tomasz Lachowski. Serdecznie gratulujemy!


Podczas uroczystości został wręczony doktorat honoris causa UŁ, który otrzymał francuski chemik, prof. Jean-Pierre Majoral.
fot. Centrum Promocji UŁ

Medale i wyróżnienia otrzymali także: 

Medale Universitas Lodziensis Merentibus:
• Prof. Maria Kwiatkowska
• Prof. Marek Koter
• Prof. Wacław Tybora
• Prof. Zygfryd Rymaszewski
• Prof. Zbigniew Góral Medale

Universitas Lodziensis Amico (Przyjaciel UŁ):
• Prof. Andrzej Witkowski (Uniwersytet Wrocławski)
• Prof. Hans-Peter Bayerdorfer
• Dyrektor Marek Gajowniczek (firma Ericpol)

Galeria zdjęć z uroczystości: https://secure.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/72157644843201544/

Tomasz Lachowski – mgr prawa, doktorant w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzi badania z zakresu sprawiedliwości okresu przejściowego (transitional justice), dotykającej problemów społeczeństw post-autorytarnych i post-konfliktowych w okresie transformacji, w tym prawnej i moralnej oceny przeszłości (rozliczenia zbrodni przeszłości) w świetle prawa międzynarodowego. Członek redakcji i szef działu „Prawo Międzynarodowe” magazynu „Stosunki Międzynarodowe”, aktywny uczestnik międzynarodowych (m.in. Bangladesz, Izrael, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Holandia, Ukraina) i ogólnopolskich konferencji oraz spotkań naukowych, autor licznych artykułów naukowych (publikatory międzynarodowe i krajowe) i popularno-naukowych (m.in. „Stosunki Międzynarodowe”; „Liberte!”). Laureat nagrody Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego 2014 dla najlepszego doktoranta na Uniwersytecie Łódzkim w kategorii nauki społeczne. Członek międzynarodowego, interdyscyplinarnego zespołu badawczego, realizującego projekt naukowo-badawczy: „Ludy rdzenne w kontekście mechanizmów sprawiedliwości okresu przejściowego”, zakładającego prawno-socjologiczno-antropologiczne badanie wybranych grup rdzennych w Federacji Rosyjskiej (Syberia/ Jakucja), Bangladeszu oraz Republice Południowej Afryki. Współorganizator cyklu debat „Świat w zagrożeniu”, odbywających się na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Współpracuje z Centrum Naukowo-Badawczym UŁ „Bałkany na przełomie XX/ XXI w.” oraz z Inicjatywą na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, organizacją pozarządową z siedzibą w Warszawie. Prywatnie miłośnik miasta Łodzi oraz kultury i języka narodu czeskiego.

fot. Centrum Promocji UŁ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz