czwartek, 20 marca 2014

ELSA DAY 2014

5 marca odbył się na naszym wydziale ELSA Day zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź.

Jest to już druga edycja tego wydarzenia. Podczas niego wszystkie grupy lokalne stowarzyszenia na całym świecie organizują projekty luźno związane z tematyką praw człowieka. W tym roku ELSA Łódź przygotowała debatę oksfordzką dot. tematyki prawa do aborcji. Wprowadzenie do debaty przeprowadziła Pani Prof. Agnieszka Liszewska. Po burzliwej dyskusji obie drużyny zgodziły się, że aktualne przepisy są najlepsze. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci biletów do łódzkich kin i teatrów.

Tego dnia odbył się również pokaz samoobrony dla kobiet, przeprowadzony przez Pana Jacka Wierzbickiego z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Uczestniczki były bardzo zadowolone mimo kilku siniaków i złamanych paznokci.

Jednak największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Najbardziej znamienici pracownicy naszego wydziału przekazali swoje publikacje oraz pamiątki, a cały dochód z loterii zostanie przekazany łódzkiej Fundacji Gajusz. Uczestnicy walczyli o m.in. kodeks cywilny podpisany przez prof. Małgorzatę Pyziak – Szafnicką, podręcznik do logiki od prof. Piotra Łukowskiego czy portret Margaret Thatcher z gabinetu dra Jarosława Sułkowskiego. Gwoździem programu było losowanie specjalne o muszkę prof. Witolda Kuleszy. Komisyjne losowanie przeprowadziła Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. Następnego dnia w ramach ELSA Day studenci odwiedzili łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz