poniedziałek, 2 grudnia 2013

Dni Edukacji Prawniczej 2013

W dniach od 18 do 20 listopada studenci wydziałów prawa i administracji w 16 największych ośrodkach akademickich w Polsce, mieli możliwość wzięcia udziału w XVII Dniach Edukacji Prawniczej. Właściwie to jest jeden z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych projektów ELSA Poland. Inicjatywa sięga 1997 roku. Jej celem jest wskazanie studentom możliwości rozwoju, a także różnych kierunków przyszłej kariery zawodowej. 

 Zaczęliśmy w poniedziałek, 18 listopada, warsztatami organizowanymi przez Studenckie Biuro Karier Profil, które miały na celu przedstawić studentom skuteczne techniki zapamiętywania oraz z assessment center. Natomiast, po południu studenci przybyli na spotkanie z Dziekanem oraz Wicedziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Uczestnicy – którzy przybyli tłumnie - mogli zapoznać się z tajnikami zawodu radcy prawnego. Pierwszy dzień DEP-u zakończył się warsztatami z pisania pism procesowych, przeprowadzonymi przez Aleksandrę Grochowską-Jankowską. To spotkanie też cieszyło się dużą popularnością bo nie trudno zauważyć, że takie umiejętności pewnie będą im przydatne w przyszłej pracy. 

Kolejny dzień DEP-u rozpoczął się warsztatami z przedstawicielem Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii, który przedstawił różne aspekty pracy w korporacji. Następnie, odbyła się symulacja rozmowy rekrutacyjnej oraz warsztaty poświęcone skutecznym metodom poszukiwania pracy. Kolejną atrakcją zarezerwowaną dla starszych studentów były przeprowadzone warsztaty, przez sędziego Bartosza Lewandowskiego oraz sędzię Małgorzatę Sosińską- Halbina, z pisania pism procesowych. Późnym popołudniem studenci spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską oraz jej asystentem na wykładzie zatytułowanym „Zainspiruj się”. Sala była wypełniona aż po brzegi, uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom o ciekawych sytuacjach, których doświadczyła sędzia w swojej karierze. Ostatnim wydarzeniem tego dnia była wizyta radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa Pana Piotra Chańko dotycząca możliwości zatrudnienia w tejże instytucji. 

Ostatniego dnia DEP-u studenci uczestniczyli w wyjściu do prosektorium, w którym odbyła się sekcja zwłok oraz do Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi. Wizyta w prosektorium dla studentów była ogromnym przeżyciem, niestety nie wszyscy wytrwali do końca sekcji zwłok. Tego dnia nasz wydział odwiedzili również specjaliści z Kancelarii DLA Piper, którzy przeprowadzili warsztaty na temat zwiększania swoich szans w procesie rekrutacji. Ciekawymi wydarzeniami stały się również tego dnia spotkania z przedstawicielem Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz spotkanie z dr Anną Smędrą- Kaźmirską z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która to wprowadziła wszystkich uczestników spotkania w tajniki przeprowadzania oględzin miejsca zbrodni oraz przeprowadzania sekcji zwłok. 

Tegoroczny DEP miał wyjątkowo napiętą agendę, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości spotkania się z ciekawymi ludźmi, którzy próbowali zapoznać ich z tajnikami przyszłej pracy. Poza tym, docierają do nas bardzo pozytywne opinie ze strony studentów! Są zadowoleni z tego, że mogli poszerzyć swoją wiedzę i czekają na więcej… Wszyscy liczą, że kolejne Dni Edukacji Prawniczej, organizowane przez ELSA Łódź, będą równie interesujące. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy za rok !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz