wtorek, 17 grudnia 2013

POSTĘP W POSTĘPOWANIU?

12 grudnia 2013 roku na naszym Wydziale odbyła się konferencja naukowa „Postęp w postępowaniu?”, poświęcona w całości problematyce zbliżającej się wielkimi krokami gruntownej nowelizacji przepisów kodeksu postępowania karnego. 

W ramach zorganizowanego przez Łódzką Grupę Lokalną Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, Aula Niebieska stała się forum wymiany opinii, spostrzeżeń i uwag związanych z nadchodzącymi zmianami. Swoimi doświadczeniami z Uczestnikami Konferencji podzielili się znakomici prelegenci – członkowie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministrze Sprawiedliwości i kreatorzy wielu proponowanych zmian. Prof. dr hab. Piotr Hofmański przybliżył nam perspektywę poszerzenia roli konsensualnych sposobów zakończenia sporów w ramach postępowania karnego, natomiast prof. dr hab. Tomasz Grzegorczyk wskazał kierunki zmian w zakresie postępowania przygotowawczego i sądowego. Przez chwilę wszyscy poczuliśmy się jak członkowie Komisji Kodyfikacyjnej, wysłuchując i zabierając głos w dyskusji pomiędzy jej znakomitymi przedstawicielami. 

Praktyczny wymiar zmian związanych z zaskarżaniem orzeczeń zapadłych w postępowaniu karnym szczegółowo przedstawiła Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi – pani Maria Antecka. W ramach konferencji nie zabrakło również miejsca na opinię młodych przedstawicieli doktryny. Swoje poglądy przedstawiły laureaci poprzedzającego wydarzenie konkursu na wystąpienie podczas konferencji – mgr Agnieszka Orfin z UAM, mgr Magdalena Rosiak z UŁ i mgr Rafał Horończyk z UW oraz mgr Jakub Ławicki, reprezentujący działające na Naszym Wydziale Studenckie Koło Prawa Karnego Procesowego. 

 Zacięte dyskusje i zaangażowanie zarówno ze strony prelegentów, jak i uczestników Konferencji sprawiły, że wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, a my czujemy się przygotowani na nadchodzące zmiany!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz