wtorek, 29 października 2013

Chcesz od studiów czegoś więcej? Dołącz do nich!Poza codziennym uczestniczeniem w zajęciach i nauką do egzaminów, organizują konferencje, konkursy, spotkania z praktykami zajmującymi się materią prawa. Mowa o studentach działających w kołach naukowych i innych organizacjach, którzy w ubiegłym tygodniu prezentowali, w ramach Dni Organizacji Studenckich, realizowane inicjatywy. Większość z działających na WPiA UŁ kół naukowych wystawiła swoje stoiska. Nie zabrakło też przedstawicieli Samorządu, ELSA Łódź i Wydziałowego Biura Karier oraz NZSu regionu łódzkiego, którzy informowali o zbliżającej się Wampiriadzie. Było tłoczno, głośno i wesoło, a ponadto… słodko :).

Studenci upiekli ciasta, ciastka i ciasteczka. Przedstawiciele Wydziałowego Biura Karier częstowali samodzielnie upieczonymi ciasteczkami z wróżbą. W tych przygotowanych przez studentów z Koła Prawa Karnego Procesowego znaleźć można było liryczno-normatywną niespodziankę dotyczącą kodeksu postępowania karnego.
Głównym celem DOSu była możliwość zaprezentowania studentom profilu działalności każdej z organizacji. „Pusto w CV? Dołącz do nas!” Głosił napis na stoisku KN Prawa Europejskiego. I racja, bo działalność w organizacjach studenckich to świetna szansa na rozwinięcie swoich zainteresowań, zdolności organizacyjnych i pogłębienie wiedzy z wybranej dziedziny prawa. Zainteresowane osoby miały możliwość zadawania pytań dotyczących warunków członkostwa, terminów i miejsc spotkań, zrealizowanych i współorganizowanych konferencji, szkoleń i programów edukacyjnych oraz planu działania w bieżącym roku akademickim. Studenci odwiedzający stoiska mogli poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej, otrzymać materiały informacyjne dotyczące działania jej instytucji, zajrzeć do walizki technika kryminalistyki, ujawnić odciski palców, zapoznać się z kolejnymi wydaniami Biuletynu Koła Naukowego Prawa Pracy, porozmawiać o prawie wyznaniowym, podatkowym, karnym, a nawet… zagrać w szachy.

Nie zabrakło też konkursów, w których można było zabłysnąć wiedzą, a dodatkowo wygrać wydziałowe torby, kubki i przypinki. Do quizu o Unii Europejskiej zorganizowanego przez KN Prawa Europejskiego przystąpiło 25 osób, KN Prawa Międzynarodowego - aż 30, w obu wyłoniono po czterech laureatów. Reprezentanci Koła Naukowego Prawa Karnego nie kryli zaskoczenia kiedy okazało się, że studenci z pierwszego roku, w zmaganiach konkursowych wielokrotnie okazywali się lepsi od swoich starszych - bardziej doświadczonych kolegów. Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczestnicy musieli odpowiedzieć na trzy testowe pytania z materii prawa karnego, w drugim zaś należało poprawnie rozwiązać kazus, podając kwalifikację prawnokarną opisanego zachowania. Wydziałowe Biuro Karier postawiło na kreatywność – każdy, kto zarecytował krótki wierszyk lub zaśpiewał (nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki czekają nas podczas rozmowy kwalifikacyjnej - trzeba być gotowym na wszystko), otrzymywał upominek.

O akcji napisał też Adam Tubilewicz, na portalu MMLodz >>>

Studenci biorący udział w Dniach Organizacji Studenckich zgodnie przyznają, że akcja zakończyła się sukcesem. Koła rozpoczynają działalność w nowym roku akademickim w powiększonych składach. Wszystkim życzymy owocnej pracy. Wiele ciekawych projektów przed Wami.
Następne Dni Organizacji Studenckich już za rok!

Pełną listę organizacji działających na WPiA UŁ znajdziecie na stronie: www.wpia.uni.lodz.pl/organizacjestudenckieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz