poniedziałek, 25 marca 2013

Lokalny Konkurs Krasomówczy 2013

Kolejna edycja Lokalnego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez ELSA Łódź już za nami! Ten coroczny projekt jak zwykle cieszył się zainteresowałem studentów WPiA UŁ. 15 marca w Sali rozpraw S w Sądzie Okręgowym w Łodzi  12 uczestników prezentowało swoje umiejętności oratorskie i wiedzę merytoryczną. Zawodnicy startowali w kategorii karnej i cywilnej, wcielając się w przeciwne role procesowe i wygłaszając 10-minutową mowę kończącą postępowanie przed sądem ostatniej instancji. Przysługiwało im także prawo do 3-minutowej repliki. Kazusy przygotowane były przez pracowników naukowych naszego wydziału i jak się okazało, dały uczestnikom szerokie pole do popisu!

Uczestników oceniało Jury w składzie:
-prof. zw. dr hab. Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska – Katedra Prawa Cywilnego WPiA UŁ
-prof. zw. dr hab. Tomasz Grzegorczyk – Katedra Postępowania Karnego i Kryminalistyki WPiA UŁ
- prof. nadzw. UŁ dr hab. Sławomir Cieślak - Prodziekan WPIA UŁ
- mec. Ryszard Marcinkowski, Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi
- mec. Barbara Owczarek – Kancelaria Owczarek Wolski Wosiński


Nagrody ufundowała Pani Dziekan WPiA UŁ – prof. Agnieszka Liszewska i Okręgowa Rada Adwokacka, a nagrodę honorową im. Mec. Stanisława Owczarka – Kancelaria Owczarek Wolski Wosiński.

Cała sala rozpraw była wypełniona publicznością, która do ostatnich minut trzymała kciuki za swoich faworytów. Zwycięzcą został Paweł Tomczyk, zaś kolejne miejsc zajęli ex aequo Marcin Wilczyński i Jakub Neumann. Nagrodą honorową Kancelaria Owczarek Wolski Wosiński wyróżniła Adama Radomskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i jesteśmy pewni, że Paweł będzie godnie reprezentował nasz wydział podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Warszawie już 27 kwietnia!

Tekst: ELSA Łódź

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz