wtorek, 26 lutego 2013

DNI KRYMINALSTYCZNE ELSA ŁÓDŹ

W tym roku ELSA Łódź po raz pierwszy  zorganizowała Dni Kryminalistyczne. Odbyły się one na naszym wydziale w dwóch częściach: pierwsza w dniach 8-10 stycznia, natomiast druga w dniach 18-20 lutego 2013 roku.
W trakcie pierwszej części odbyły się dwa warsztaty. Pierwsze z nich poprowadził mgr Bartosz Adamus, dotyczyły one daktyloskopii jako jednej z technik kryminalistycznych. Drugie prowadził dr Michał Błoński. Uczestnicy tych warsztatów dowiedzieli się jak napisać wyrok w sprawach karnych. Oprócz warsztatów zorganizowane zostało również wyjście do Aresztu Śledczego.
W czasie drugiej części, już po zmaganiach sesyjnych, odbyły się warsztaty z pisania aktu oskarżenia prowadzone przez dr Monikę Zdrojewską. Zorganizowane zostały również dwa wyjścia: jedno do cieszącego się niezmienną popularnością Zakładu Medycyny Sądowej, a drugie do Sądu Apelacyjnego na odczytanie wyroku w głośnej sprawie morderstwa pod klubem Heaven.
Zajęcia prowadzone były przez pracowników WPiA UŁ z Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki.
Pomimo niezbyt sprzyjającego terminu okołosesyjnego, projekty podczas Dni Kryminalistycznych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkich, którzy nie wzięli udziału w tegorocznych Dniach jak i tych, którym nie udało zapisać się na zajęcia, zapraszamy w przyszłym roku!
Koordynator projektu: Jakub Placek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz