czwartek, 13 grudnia 2012

Spotkania filmowe SKN Prawa Karnego Procesowego

5 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym pokazie, w ramach organizowanego przez SKNPKP cyklu spotkań filmowych.
Rozpoczęcie serii naszych kołowych seansów otworzyliśmy polsko-rumuńską produkcją pt. "Droga na drugą stronę", którą wybrała nasza koleżanka Marta. Film oparty na głośnych wydarzeniach, które miały miejsce na przełomie 2007/2008 roku, ukazuje historię Claudiu Crulica, który oskarżony o kradzież, aby udowodnić swą niewinność rozpoczyna strajk głodowy w areszcie śledczym.
Dramat zrealizowany ciekawą techniką animacyjną okazał się niezwykle interesującym i dającym do myślenia obrazem. Sprowokowani do dyskusji, wychodząc z auli 1.27 zabraliśmy ze sobą nie tylko ostrzeżenie przed tym, jak tragicznie może skończyć się nazbyt pochopne osądzanie człowieka, ale również świadomość że za każdym przypadkiem, z którym przyjdzie nam (przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania) zetknąć się w przyszłości, kryje się życie ludzkie.

Zapraszamy na następny pokaz już w nowym roku ! Cdn...


... 

ZNAMY JUŻ TERMIN NASZEGO KOLEJNEGO SPOTKANIA FILMOWEGO:

10 STYCZNIA, GODZINA 18:00, SALA 2.46

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE WCIĄŻ MOŻNA PODRZUCAĆ TYTUŁY FILMÓW, KTÓRE CHCIELIBYŚCIE W RAMACH NASZEJ KINOWEJ INICJATYWY ZOBACZYĆ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz