poniedziałek, 26 listopada 2012

WARSZTATY Z PISANIA GLOSY
W dniu 16.11.2012 r. na naszym Wydziale odbyły się niespotykane  do tej pory warsztaty z pisania glosy, które zorganizowała ELSA Łódź, a których poprowadzenia podjął się doktor Grzegorz Wiciński. 

Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością, o czym może świadczyć liczba osób, które wzięły w nich udział. Zorganizowaniu tych warsztatów przyświecała idea przygotowania ewentualnych kandydatów do konkursu na napisanie glosy, a także wszystkich chętnych do rozwinięcia umiejętności krytycznego myślenia.

Warsztaty składały się z trzech części: w pierwszej z nich prowadzący przybliżył uczestnikom powody dla których on sam podejmuje się pisania glos do orzeczeń sadowych, a także wskazał na najczęstsze błędy w orzeczeniach, na które należy zwrócić uwagę podczas pisania glosy.
W drugiej części doktor Wiciński opierając się na dwóch swoich glosach, z którymi uczestnicy zapoznali się przed warsztatami, wskazał  w praktyce to co omówił w części pierwszej, co pozwoliło zgromadzonym przekuć wiedzę teoretyczną z pierwszej części na wiedzę praktyczną.
W trzeciej części to uczestnicy warsztatów musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, wskazując na największe błędy w orzeczeniu zacytowanym przez prowadzącego. Po wskazaniu błędów nadszedł czas na ich wyjaśnienie i wskazanie sposobu w jak poruszyć je w pisanej przez siebie glosie.

Na zakończenie zajęć doktor Wiciński zachęcił wszystkich do pisania glos i zaproponował swoja pomoc przy ich sprawdzaniu pod kątem merytorycznym.  
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi Wicińskiemu za poświęcenie nam piątkowego wieczoru.

Tekst:  Piotr Mudzo, Damian Sylwestrowicz; ELSA  Łódź
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz