środa, 16 maja 2012

Sukces studentów z Prawniczego Koła Szachowego


Piątek, 11 maja złotymi zgłoskami wpisał się w annały Prawniczego Koła Szachowego. Tego dnia  drużyna szachowa naszego Wydziału wygrała towarzyski mecz szachowy z reprezentacją Wydziału Chemii. 
W czasie meczu 4-osobowe drużyny rozegrały łącznie 16 partii. Losy spotkania aż do ostatniego pojedynku pozostawały nierozstrzygnięte. Przez większość partii WPiA prowadził przewagą 2 punktów, ale w partiach między pierwszymi (Krzysztof Kaźmierczak, Tomasz Sadowski) i drugimi szachownicami (Marcin Wilczyński, Aleksandra Grala) górą byli Chemicy, doprowadzając do wyrównania. Dwie ostatnie partie, Krzysztof Kaźmierczak – Aleksandra Grala oraz Marcin Wilczyński – Tomasz Sadowski, miały dramatyczny przebieg. W pierwszej z nich Aleksandra była już bliska zwycięstwa, mając przewagę gońca i naciskając na czarnego króla. Po wahaniach, czy nie poddać partii, Krzysztofowi udało się na szczęście wyzyskać nieuwagę przeciwnika i dać zaskakującego mata.
 Teraz drużyna Chemii grała już tylko o remis. W drugiej partii po agresywnym otwarciu, Marcin zepchnął dowodzącego białymi Tomasza do obrony i uzyskał przewagę materialną. Jednak zręczna gra białych dwiema wieżami sprawiła, że sytuacja na szachownicy zaczęła przypominać przysłowie: ,,Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma”, gdyż straciwszy inicjatywę czarne nie mogły wykorzystać przewagi. Końcówka partii, którą obserwowali z napięciem wszyscy uczestnicy turnieju, okazała się prawdziwą grą nerwów. Ostatecznie, nasz reprezentant wyszedł z niej zwycięsko.
Ale gloria victis! Chemicy okazali się wymagającymi przeciwnikami. Podkreślić należy m.in. doskonałą grę obronną pionami Aleksandry, serce do walki Wojtka i Pauliny oraz kombinacyjną grę Tomasza.
Jak zgodnie stwierdzili szefowie obu kół szachowych, nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie, lecz mecze międzywydziałowe powtarzane będą każdego semestru. Póki co puchar przechodni i sława zwycięzców pozostaną na Kopcińskiego.  

Wydział Prawa i Administracji – Wydział Chemii  9 : 7


Paulina
Ola
Wojciech
Tomasz
Adrian
1
0
0
0
Marcin
1
0
1
1
Piotr
1
0
1
0
Krzysztof
1
1
1
0

Zwycięstwa drużyny WPiA zostały oznaczone jako 1.

WPiA w składzie: Krzysztof Kaźmierczak, Marcin Wilczyński, Piotr Marciniak, Adrian Stacherczak
WCh w składzie Tomasz Sadowski, Aleksandra Grala, Wojciech Chmura, Paulina Gomulak

Studenckie Koło Szachowe działa na naszym Wydziale od ubiegłego roku, zainteresowanych uczestniczeniem w spotkaniach koła prosimy o kontakt: szachywpia@gmail.com

Tekst: Prawnicze Koło Szachowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz